Szolgáltatásaink

Munkánk és alkalmazott technológiánk részletes megértése szakmai tájékozottságot és képzettséget igényel, melyet csak tapasztalattal lehet elmélyíteni. Igyekeztünk érthetően és egyszerűen összefoglalni az alapvető információkat.

Bevezetés

A betoninjektálás, falvarrás, betonlövés, alaperősítés, horganyzás és egyéb szolgáltatásaink kulcsszerepet játszanak már meglévő épületek élettartamának meghosszabbításában, minőségük megóvásában, valamint új építési projektek megfelelő alapozásában, hiszen első körben, szó szerint, az alapon áll vagy bukik minden. Ezen munkafolyamatok a szerkezetek és struktúrák alapvető igényét biztosítják: a stabilitást, hosszú éves távlatokban.

Betoninjektálás

A betoninjektálás egy olyan technológia, melynek során speciális anyagokat fecskendeznek be meglévő betonba. Ezáltal javíthatók a beton repedései, növelhető az ellenállása és megszüntethetők a szerkezeti hibák. A folyamat során két fő típusú anyag használható: epoxigyanta és poliuretán.

A betoninjektálást alkalmazzuk meglévő épületek vagy struktúrák-, műtárgyak repedéseinek kitöltésére is. A folyamat során a speciális kitöltőanyagot, nyomás alatt a betonba juttatjuk, ami így a repedéseket kitölti, a szerkezeti hibákat kijavítja. Több felhasználható anyag létezik, mely kiválasztását célszerű olyan szakemberre bízni, aki a helyzetről és körülményekről tájékozódott. Ezért is készítünk pontos árajánlatot minden esetben, a helyszíni felmérés és egyeztetés után.

Találkozhatunk a beton injektálás technológiával például az infrastruktúra kiépítésének területén, de éppúgy az építmények, szerkezetek javításánál, illetve azok karbantartásánál is. A fejlesztés napjainkban is folyik, hiszen a szakemberek, az építő mérnökök szorgalmasan munkálkodnak a beton injektálás eljárásának és az injektáló anyagok további fejlesztésének érdekében szem előtt tartva a még nagyobb tartósságot és hatékonyságot.

A végeredmény hatékonyságához és hosszú távú tartósságához figyelembe kell venni azt is, hogy a meglévő betonfelületet az injektálás előtt teljesen meg kell tisztítani, pormentesnek kell lennie. Előfordulhatnak a beton felületén olyan szennyeződések, mint például olajfoltok stb., melyek képesek megakadályozni az injektált anyag optimális tapadását. Ha például vízszigetelés a cél, a repedéseket is kellő módon meg kell tisztítani, hogy elősegítsük az injektált anyag bejutását, valamint a megfelelő vízszigetelő rendszer kialakításáról is gondoskodnunk kell.

Falvarrás

A falvarrás egy speciális eljárás, mely során a nem megfelelő épületszerkezet okozta-, nagyobb- a normális mértéket meghaladó falrepedések hosszútávó, erős javítása a cél. A megfelelő minőséget a megfelelő anyagok szakértői felhasználási módjával érhetjük el. Sokszor javítottunk már meglévő falvarrást, ahol azt tapasztaltuk, hogy a munkát valaki más már elvégezte, de a kérdéses minőség miatt, a repedés folyamatát csak lassítani tudták, vagy éppenséggel csak elfedni.

Folyamat és Anyagok

A felmérés során meghatározzuk a falak aktuális állapotát, felderítjük a kiváltó okot és esetleges egyéb láthatatlan problémákat. A megfelelő erősítőanyag kiválasztása után, ami lehet üvegszál, acél vagy egyéb speciális rostanyag is, a felületet előkészítjük és csak mindezek után kezdjük meg a konkrét falvarrási műveletet. Lévén, hogy rengeteg alaperősítési műveletet végeztünk, nagyon jól tudjuk, milyen fontos még a falvarrás esetében is a megfelelő alapozás, ami ez esetben a felmérést és felület előkészítést is jelenti.

Felhasználási Területek

Hazánkban, a lakosság esetében, az egyik leggyakrabban előforduló probléma, hogy felújítás során a falak veszítenek stabilitásukból, elrepednek. Szerencsére a falvarrás lehetővé teszi ezen problémák megoldását, visszafordítását. Találkozunk azonban sajnos más esetekkel is, például vízmosás okozta süllyedéssel, falrepedéssel is. Ekkor szélesebb körben kell megvizsgálnunk a hosszútávú megoldások lehetőségét.

A falvarrás alkalmas a régi falak helyreállítására és a teherhordó képesség javítására is. Kizárólag szakértői munkavégzés és a megfelelő anyagok felhasználása mellett biztosítható a hosszútávú-, minőségi állapotmegóvás, javítás.

Vályogfal javítás

A vályogfal javításának kérdése manapság egyre többször merül fel. Érthető, hiszen hazánkban ez hagyományos építőanyagnak számít, mely agyag, szalma és víz keverékéből készül. Jobban mondva, nagyrészt inkább készült, általában évtizedekkel ezelőtt.

Javítható-e a vályogfal? Hogyan tudjuk javítani? Egyre többször kapjuk ezt a kérdést. A rövid válasz sajnos az, hogy nem. De miért nem és miért van az, hogy más vállalkozó esetleg javítaná?

Nos, mi 15 év garanciát vállalunk munkánkra, ezért. A vályogfalat meglehet ugyan varrni, vagyis alkalmazhatjuk ugyanazt a technológiát, mint más esetekben, csakhogy a vályog, mint felhasznált anyag egyszerűen nem elég erős, tartós, konzisztens, strapabíró ahhoz, hogy a falvarrás megoldás legyen. Ha egy repedést megvarrunk, a varrat idővel elengedhet vagy kialakulhat repedés máshol. 

Az esetek nagy részében, a repedések komolyabb szerkezeti problémára utalnak, az épület általában relatíve régi, ezért vályogfal javítását nem tudjuk vállalni. 

Lehetne hosszasan értekezni a lehetséges technikákról, anyagokról, esélyekről, nekünk azonban jóérzésünk nem engedi, hogy vályogfalak tartós javíthatóságával ámítsunk embereket, miközben arra garanciát vállalni nem tudunk, rajtunk kívül álló okok miatt.

Ház süllyedés megállítása ár

Amennyiben egy építmény süllyed, van megoldás, mégpedig a beton injektálás. Ennek a technológiának az alkalmazásával megakadályozható az épület süllyedése, mely az alaptest alatt kialakult talajszerkezeti változás következményeként alakult ki. A beton injektálás segítségével vízzáró réteg alakítható ki. Ehhez furatsor kialakítására van szükség, melyeket kb. 4-5 cm-rel a belső aljzat szintje fölött kell kialakítani. Ez esetben is a kialakított lyukakba, bemélyedésekbe egy speciális, krémszerű anyag kerül beinjektálásra. 

A berepedezett, sérült betonelemeket injektálással meg lehet erősíteni, ezáltal nem csak a szerkezet tartósságát lehet megnövelni, hanem annak biztonságát is, nem is beszélve az esztétikai megjelenésről.

Az injektálás hatékonyságának és tartósságának egyik legfontosabb előfeltétele a komoly szakértelem, ezért tanácsos körültekintően választani egy megbízható, tapasztalattal rendelkező injektálással foglalkozó kivitelezőt.

Utólagos alapozás

Utólagos alapozás során általában épületek vagy struktúrák meglévő alapjának megerősítése vagy módosítása a cél. Abban az esetben, ha az alap nem elég erős, repedezett vagy egyéb hibákat észlelhetünk, az alapozás utólagos megerősítése a megfelelő eszköz. A módosítás, javítás során a hibák kijavítása mellett a teherhordó képesség növelését is elérhetjük, amennyiben bővítést, ráépítést, fejlesztést tervezünk.
Szükségessé válhat az utólagos alapozás vagy alapmegerősítés akkor is, amikor talajsüllyedés vagy talajmozgás teremt megváltozott helyzetet, melyben az alap már nem alkalmas a felépítmény biztonságos, hosszútávú megtartására. Sajnos, legtöbb esetben a szakszerűtlenül kivitelezett alapozás javítására van szükség.
Az utólagos alapozásnak is vannak alapjai, mint például a talajvizsgálat, de fontos a lehetőségek, igények és egyéb tényezők felmérése is, hogy a megfelelő anyagokat és technológiát válasszuk úgy, hogy költséghatékony, minőségi megoldás születhessen.
A mélyalapozás esetében például cölöpöket alkalmazunk, mert a talaj felszíni rétegei alkalmatlanok a hagyományos technológia alkalmazására. Minden helyzet más és más. Vannak persze tipikus jegyek és helyzetek, de minden esetben szükséges a megfelelő körültekintés, szakmai jelenlét.