Falvarrás

Az injektáláshoz hasonlóan, a falvarrás sem egy új keletű építőipari technika, hiszen már évszázadok óta alkalmazzák.

Falvarrás

A falvarrás alkalmas az építmények stabilizálására, megerősítésére. Ez az építőipari technika az idők során komoly változáson ment keresztül úgy a felhasznált anyagokat tekintve, mint az alkalmazott technikát illetően. Míg a kezdetekben például az ókori rómaiak acélrudakat, illetve más megerősítő elemeket használtak az építmények stabilizálására, addig a mai modern falvarrás során a felhasznált anyagok a technikai és technológiai fejlesztéseknek köszönhetően, sokkal változatosabbak és természetesen sokkal hatékonyabbak is. 

Napjaink legkorszerűbb technológiája a Brutt Saver technológia, szerkezetmegerősítési rendszer, mely eljárás kifejlesztése során kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy épületeink a környezettel együtt élő mozgásban vannak. A Brutt Saver technológia ezen a téren is újító. Az épületek egységét tartja szem előtt, ezzel együtt pedig a szerkezeti elemek rugalmasságát is. A megerősítés céljából beépített elemekkel többletfeszültséges nem visz a rendszerbe. Csak és kizárólag így érhető el, hogy a megerősítések helyén nem keletkeznek újabb repedések, az elemek nem lökődnek ki. 

Már elődeink számára is fontos volt, hogy a lehető legtovább megőrizzék, ha szükséges volt, megerősítsék építményeiket. Az alapelv napjainkban is ugyanaz maradt, mint a kezdetekben volt, azonban manapság az acélspirál kívül üvegszálat és más korszerű anyagokat is alkalmaznak. Ezeknek a korszerű anyagoknak a segítségével az épületek stabilizálása, megerősítése még hatékonyabbá vált. A technika fejlesztése napjainkban is zajlik, melynek köszönhetően újabb injektáló rendszereket, speciális gépeket, eszközöket fejlesztenek folyamatosan a szakemberek. Ma is világszerte előszeretettel alkalmazzák a falvarrás technikát, hiszen rendkívül hatékony módszer a szerkezetek, építmények megerősítésére és stabilizálására. A falvarrás leginkább a megrepedezett, meglazult szerkezetek, építmények megerősítésénél kedvelt építőipari technika, melynek segítségével biztosítani lehet az építmények stabilitását hosszú távon. A megerősítést szolgáló anyagok közül, – mint például az acélspirálok -, minden esetben a szakirányú végzettséggel rendelkező szakemberek választják ki a legmegfelelőbbet az elérendő célhoz és az adott projekthez igazítva. A falvarrás folyamatának első lépése a részletes tervezés, hisz ezen áll vagy bukik az elvégzett munka sikeressége. Majd a falakban a terveknek megfelelően kialakítják a furatokat, ezekbe beillesztik a rögzítést szolgáló anyagot. Ahol a szakemberek úgy ítélik meg, hogy a szerkezet vagy az építmény falainak megerősítésére a megszokottól eltérően, más módszert, és/vagy rögzítő anyagot kell alkalmazni, ott akár egy speciális injektáló anyag is bevetésre kerülhet. Minden esetben az adott projekt és az elérni kívánt cél határozza meg, melyik rögzítő anyag típust kell alkalmazni. A kiválasztott rögzítő anyag határozza meg a megvalósítás módját, valamint azt is, hogy a munka elvégzésére mely eszközök, gépek a legalkalmasabbak.

A falvarráshoz az esetek többségében acélspirálokat használnak annak érdekében, hogy a falak teherbírását, szilárdságát megnöveljék. Hatékony megoldás a sérült vagy akár a meglazult falak megerősítésére, de az építmény szerkezetének javítására is.

Amennyiben Ön is ezt a technikát választja otthona falainak megerősítésére, forduljon falvarrást végző megbízható, gyakorlott szakemberhez. Semmiképpen se tegyen kísérletet arra, hogy szakértelem nélkül saját maga próbálja meg elvégezni ezt a komoly szaktudást és gyakorlatot igénylő összetett feladatot.

A falvarrás hatékony és tartós megoldás az építmények meggyengült falszerkezetének megerősítésére.

A szakszerű falvarrás hatékony megoldás a sérült vagy akár a meglazult falak megerősítésére, de az építmény szerkezetének javítására is.

Falvarrás ár

Az előző bekezdésben már említést tettünk arról, hogy különböző speciális anyagok állnak rendelkezésre az építmények, szerkezetek megerősítésére, stabilizálására. A szakembereknek minden esetben nagy körültekintéssel kell kiválasztaniuk az adott projekthez és az elérni kívánt célhoz leginkább megfelelő rögzítő anyagot. Ezt az építőipari technikát világszerte széles körben alkalmazzák, hisz éppúgy alkalmazható a már meglévő építmények, szerkezetek esetében, mint az újonnan készülő épületek esetében is. Az adott projekthez és célhoz kiválasztott „falvarró” anyag jelentősen meghatározza a falvarrás ár alakulását.
Az acélspirálokon kívül léteznek üvegszál erősítő rudak is, melyeknek két fő előnye van. Az egyik, hogy rendkívül könnyűek, a másik pedig, hogy ellenállnak a korróziónak, ennek köszönhetően olyan projekteknél is alkalmazhatóak, ahol a hagyományos acélspirálok esetleg nem.

A karbonrost erősítőket is egyre szélesebb körben lehet alkalmazni. A karbonrostnak az az előnye, hogy nem csak nagyon erős, de egyben nagyon könnyű is, ami azért is rendkívül fontos, mert nem jelent súlyterhelést.

Említést kell tenni a ragasztókról, mint például az epoxi és a poliuretán. Ezeket a korszerű anyagokat az erősítő anyagok falhoz történő rögzítésére használják, hogy a kívánt falstabilitást elérjék.
Végül, de nem utolsó sorban az injektáló anyagokról is essen szó, melyeket leginkább meglazult kövek vagy téglák rögzítésekor alkalmaznak a falvarrás során. Az injektáló anyagok általában cement alapúak, de léteznek más speciális, injektálásra alkalmas anyagok is.

A legmegfelelőbb anyag kiválasztása szakember feladata. Az előzetes helyszíni felmérés és személyes konzultáció keretében a szakember részletes felvilágosítással tud szolgálni a falvarrás ár tekintetében, amint az összes szükséges adatot begyűjtötte. Tájékoztatást tud nyújtani arról, hogy milyen megerősítő anyagot szükséges alkalmazni a kívánt cél elérése érdekében és meghatározza a szükséges mennyiséget is. A részletes felmérés után összeállítja a falvarrás során alkalmazandó eszközök, gépek listáját, mely szintén meghatározó a falvarrás ár kialakításához. Megállapítja, hogy mennyi időt fog igénybe venni az adott munka elvégzése, információval szolgál a munka megkezdésének és befejezésének várható időpontjáról is. Természetesen több más szempontot is figyelembe kell vennie a szakembernek, amikor a falvarrás ár kalkulációt készíti, mint például a projekt nagyságát és a technikai kivitelezés nehézségét is. A falvarrás ár függ még a munkát végző kivitelező szakember munkadíjától is. A falvarrás ár tekintetében még területenként is előfordulhatnak eltérések.

Kérjen személyre
szabott ajánlatot!

Referenciáink

Referencia projektek és szolgáltatásaink bemutatása.

Gyakori kérdések

Sok év munka és tapasztalat alapján összegyújtöttük és megválaszoltuk a leggyakrabban felmerülő kérdéseket!

Az összegyújtőtt információk segíthetnek ugyan a tájékozódásban, de kérjük kedves érdeklődőinket, hogy vegyék figyelembe, hogy minden eset egyedi, ezért minden alkalommal szükséges a helyszíni felmérés és egyedi tervezet és árajánlat elkészítése.

Miért nem lehetséges a falvarrás házilag? Kapásból több érvet is fel lehet sorakoztatni amellett, hogy miért kell a falvarrást szakemberre bízni. Egyrészt a falvarrásnak több különböző módja is lehetséges, azonban, hogy az adott projektnél melyik a leghatásosabb és leginkább időtálló, azt kizárólag csak a szakirányú végzettséggel és tapasztalattal rendelkező szakember fogja tudni megmondani az Ön számára. Ehhez természetesen egy előzetes helyszíni felmérés és személyes konzultáció szükséges, melynek során a szakember begyűjti a szükséges információkat és szemrevételezi a környezeti adottságokat is. A falvarrás elvégzéséhez számos anyag közül kell a legmegfelelőbbet kiválasztani, melyhez behatóan ismerni kell az anyagok specifikációt. Egy szakember számára nem jelent kihívást az optimális rögzítő anyag kiválasztása, míg egy szaktudással nem rendelkező ember számára bizony ez nehéz feladat lehet. Ennek a szakmunkának az elvégzéséhez speciális eszközökre és gépekre is szükség van, melyekkel bizonyára csak a szakember rendelkezik. A falvarrás házilag mindezek hiányában sosem lesz olyan hatékony és hosszútávon tartós, biztonságos, mintha azt az arra hivatott, tapasztalattal rendelkező szakember végezte volna el. Ne kockáztassa Ön sem a falvarrás házilag történő kivitelezését, mert azzal csak tovább ronthatja a helyzetet. Amennyiben a falvarrás mégis házilag történne, az komoly veszélyeket hordozna magában. A következőkben ezekre a veszélyekre hívjuk fel a figyelmet. A falvarrás házilag történő megvalósításakor a hozzá nem értő ember már a tervezésnél elvérezhet, hiszen az alapos, minden részletre kiterjedő tervezés az alapja a sikeres falvarrásnak. Ebből következik, hogy, például, ha nem a megfelelő helyre kerül a rögzítő falvarrás, az építményben komoly strukturális károk is kialakulhatnak. A másik veszélyforrás, ha a megerősítő anyag nincs megfelelően kiválasztva, hiszen ez esetben az idők során újabb javítások elvégzése válhat szükségessé, mely értelem szerűen újabb költségeket is jelenthet. Amennyiben nem szakavatott kezek végzik a falvarrást, könnyen előfordulhat, hogy a megoldás csak részleges lesz, így nem oldódik meg a probléma sem. Ezen kívül számolni kell a falvarrás házilag történő kivitelezésekor azzal is, hogy speciális szerszámokat, nehéz gépeket kell használni, a munkát esetleg magasban kell végezni, melyek mind-mind veszélyforrásokat rejtenek magukban. Éppen ezért a szakemberek a falvarrás teljes munkafolyamata alatt megfelelő védőfelszereléseket viselnek, hogy elkerüljék a sérüléseket.

Miért nem lehetséges a falvarrás házilag? Kapásból több érvet is fel lehet sorakoztatni amellett, hogy miért kell a falvarrást szakemberre bízni. Egyrészt a falvarrásnak több különböző módja is lehetséges, azonban, hogy az adott projektnél melyik a leghatásosabb és leginkább időtálló, azt kizárólag csak a szakirányú végzettséggel és tapasztalattal rendelkező szakember fogja tudni megmondani az Ön számára. Ehhez természetesen egy előzetes helyszíni felmérés és személyes konzultáció szükséges, melynek során a szakember begyűjti a szükséges információkat és szemrevételezi a környezeti adottságokat is. A falvarrás elvégzéséhez számos anyag közül kell a legmegfelelőbbet kiválasztani, melyhez behatóan ismerni kell az anyagok specifikációt. Egy szakember számára nem jelent kihívást az optimális rögzítő anyag kiválasztása, míg egy szaktudással nem rendelkező ember számára bizony ez nehéz feladat lehet. Ennek a szakmunkának az elvégzéséhez speciális eszközökre és gépekre is szükség van, melyekkel bizonyára csak a szakember rendelkezik. A falvarrás házilag mindezek hiányában sosem lesz olyan hatékony és hosszútávon tartós, biztonságos, mintha azt az arra hivatott, tapasztalattal rendelkező szakember végezte volna el. Ne kockáztassa Ön sem a falvarrás házilag történő kivitelezését, mert azzal csak tovább ronthatja a helyzetet. Amennyiben a falvarrás mégis házilag történne, az komoly veszélyeket hordozna magában. A következőkben ezekre a veszélyekre hívjuk fel a figyelmet. A falvarrás házilag történő megvalósításakor a hozzá nem értő ember már a tervezésnél elvérezhet, hiszen az alapos, minden részletre kiterjedő tervezés az alapja a sikeres falvarrásnak. Ebből következik, hogy, például, ha nem a megfelelő helyre kerül a rögzítő falvarrás, az építményben komoly strukturális károk is kialakulhatnak. A másik veszélyforrás, ha a megerősítő anyag nincs megfelelően kiválasztva, hiszen ez esetben az idők során újabb javítások elvégzése válhat szükségessé, mely értelem szerűen újabb költségeket is jelenthet. Amennyiben nem szakavatott kezek végzik a falvarrást, könnyen előfordulhat, hogy a megoldás csak részleges lesz, így nem oldódik meg a probléma sem. Ezen kívül számolni kell a falvarrás házilag történő kivitelezésekor azzal is, hogy speciális szerszámokat, nehéz gépeket kell használni, a munkát esetleg magasban kell végezni, melyek mind-mind veszélyforrásokat rejtenek magukban. Éppen ezért a szakemberek a falvarrás teljes munkafolyamata alatt megfelelő védőfelszereléseket viselnek, hogy elkerüljék a sérüléseket.